ERASMUS+ Programı Yeni İşbirliği Anlaşmaları

23 Eylül 2021, Perşembe 751

Üniversitemiz Erasmus Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Hakan GÜLTEKİN ve Erasmus Ofis sorumlusu Öğr. Gör. Hakan TAŞKAYA ERASMUS+ kurumlar arası işbirliği anlaşmaları gerçekleştirmek üzere 13-17 Eylül 2021 tarihleri arasında Polonya'nın Gdansk, Szczecin ve Bydgoszcz şehirlerinde bulunan çeşitli üniversiteleri ziyaret ederek kurumlar arası anlaşma toplantılarına katıldılar. Bu toplantılar sonucunda;

İlk ziyaret Bydgoszcz kentine gerçekleştirildi. Bu kentte ilk olarak hali hazırda ortağımız olan UTP University of Science and Technology adlı kurum ziyaret edildi, 2021-2027 ERASMUS+ Proje Dönemi için ortaklığın yenilenmesi görüşülerek karşılıklı karara bağlandı.

İkinci ziyaret yine aynı kentte bulunan Bydgoszcz Kazimierz Wielki Üniversitesi’ne gerçekleştirildi. Bu anlaşma görüşmesi sonucunda:

  1. Eğitim Fakültesi (Tüm Bölümler)
  2. BESYO (Tüm Bölümler)
  3. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
  4. İngiliz Dili ve Edebiyatı

alanlarında kurumlar arası ikili ERASMUS+ anlaşması imzalandı.

Üçüncü ziyaret Polonya’nın Szczecin kentinde bulunan Szczecin Üniversitesi’ne gerçekleştirildi. Beden Eğitimi Enstitüsü, Sosyal Bilimler Fakültesi ve Diller Fakültesi koordinatörleriyle 3 ayrı toplantı gerçekleştirildi. Bu toplantılar sonucunda;

  1. Eğitim Fakültesi (Tüm Bölümler)
  2. BESYO (Tüm Bölümler)
  3. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
  4. İngiliz Dili ve Edebiyatı
  5. Sosyoloji

alanlarında kurumlar arası ikili ERASMUS+ anlaşması imzalandı.

Son olarak Gdansk kentinde bulunan Gdansk Üniversitesi Diller fakültesine ziyaret gerçekleştirildi.  Yapılan görüşmeler sonucunda İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında kurumlar arası ikili ERASMUS+ anlaşması imzalandı.

Üniversitemiz bünyesinde son 3 yıl içerisinde faaliyete geçmiş bulunan ve Covid-19 salgını sebebiyle yeterli Erasmus+ anlaşması yapılamayan bölümlere takviye amaçlı yapılan hareketlilik başarıyla sonuçlandırıldı. 2021-2028 dönemini kapsayan bu tür anlaşmalarımızın uluslararasılaşma politikalarımız ışığında genişletilmesi ve arttırılması için çalışmalarımız devam etmektedir.