Artvin Çoruh Üniversitesi "European Solidarity Corps" bileşeni olmaya hazırlanıyor.

03 Haziran 2020, Çarşamba 372

Avrupa Dayanışma Programı Üniversitemizin “uluslararasılaşma” hedefleri doğrultusunda yeni dönem projeleri arasında planlanmaktadır. Avrupa Dayanışma Programı, gençlerin kişisel, eğitimsel, sosyal, sivil ve mesleki gelişimlerini teşvik ederken, kendi ülkelerinde veya yurtdışında topluma yarar sağlayan projelerde gönüllü olmaları, çalışmaları veya ağ kurma faaliyetlerinde bulunmaları için fırsatlar yaratan, toplumsal ihtiyaçları karşılamayı hedefleyen yeni bir Avrupa Birliği girişimidir.

Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde bulunan Erasmus Ofis ekibimiz, SALT Gençlik Derneği’nin organize ettiği Türkiye Ulusal Ajansı gençlik çalışmaları program uzmanı Sn. Emirhan Hikmet Aslan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek olan Dijital Sohbetler programına katılacaktır.Program çerçevesinde Avrupa Dayanışma Platformu (European Solidarity Corps) programı hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

 

 Avrupa Dayanışma Platformu hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayınız,

https://europa.eu/youth/solidarity_tr

http://www.yinfo.org.tr/2019/12/23/european-solidarity-corps-avrupa-dayanisma-programi/#:~:text=Avrupa%20Dayan%C4%B1%C5%9Fma%20Program%C4%B1%2C%20gen%C3%A7lerin%20ki%C5%9Fisel,f%C4%B1rsatlar%20yaratan%2C%20toplumsal%20ihtiya%C3%A7lar%C4%B1%20kar%C5%9F%C4%B1lamay%C4%B1